Wiatrówka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W poprzedniej publikacji pisaliśmy czy trzeba mieć pozwolenie na broń sportową. Dzisiaj zagłębimy się w temat broni dla początkującego.

Miłośnicy sportów strzeleckich, niezależnie od tego, czy strzelają do celu z małej, czy z dużej odległości, zaczynają od przygody z wiatrówką. Jest to idealna broń dla początkującego, która pomoże zbudować umiejętności i rozwinąć pasję strzelecką.

Wiatrówka – broń dla początkującego

Korzystanie z broni palnej jest obwarowane wieloma przepisami prawnymi. Dlatego dla wielu osób kupno wiatrówki jest rozwiązaniem, które umożliwia strzelanie sportowe i rekreacyjne. Dla krótkich dystansów odpowiedni będzie pistolet, do precyzyjnego strzelania na długie dystanse – karabinek, do którego można kupić specjalne akcesoria gwarantujące skuteczne i precyzyjne strzały.

Przykładowe modele wiatrówek:

Wiatrówka jako broń dla początkującego przeszła w ostatnich latach transformację. Wcześniej dostępne były jedynie jej odmiany sprężynowe, obecnie hitem są wiatrówki na CO2 lub napędzane sprężonym powietrzem. Również istotna jest prędkość początkowa śrutu, ponieważ ten parametr decyduje o mocy i celności broni. Duży wpływ na skuteczność i wartości strzeleckie wiatrówki ma rodzaj lufy i jej kaliber, które decydują o torze lotu i prędkości, z jaką śrut osiągnie cel. Z pewnością wiele osób kupując broń dla początkującego, zechce ją dodatkowo wyposażyć w magazynek pozwalający na szybkostrzelność oraz celownik optyczny do zwielokrotnienia precyzji strzału. Pamiętajmy również o czyszczeniu broni. Wspomogą ci w tym wyciory.

Więcej na temat wiatrówek dowiecie się z tego filmu:

Warto się także ubrać w dobrą odzież. Na początek polecam kurtkę hardshell i spodnie myśliwskie.

Zdjęcia poglądowe:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s