Czy trzeba mieć pozwolenie na broń sportową?

Wielu mężczyzn, a czasem i kobiet interesuje się dość nietypowym sportem związanym bezpośrednio ze strzelaniem. Stąd też nierzadko pojawia się pytanie czy konieczne jest posiadanie zezwolenia na broń sportową? Odpowiedź można znaleźć w poniższym tekście.

Na początku należy wyjaśnić, że broń sportowa tak jak i inne rodzaje wymaga posiadania specjalnego pozwolenia natomiast jego uzyskanie wymaga spełnienia pewnych wymagań. Otóż pierwszym krokiem jest zapisanie się do specjalnego klubu strzeleckiego, który mieści się praktycznie w każdym większym mieście. Następnie należy uzyskać patent strzelecki, a tego dokonać można poprzez zaliczenie egzaminu. Składa się on z części praktycznej oraz teoretycznej. Po zaliczeniu całości można przystąpić do kolejnego kroku jakim jest zdobycie licencji strzeleckiej. Dopiero po spełnieniu powyższych wymogów można wnioskować o zdobycie pozwolenia na broń do celów sportowych. Jednak do samego wniosku należy jeszcze dołączyć potwierdzenie o przynależności do klubu, a także posiadanych kwalifikacjach oraz zaświadczenie lekarskie. Dodatkowo w dokumentach dołączanych do wniosku musi znaleźć się także zaświadczenie od psychologa, wykaz startów w zawodach oraz dwa zdjęcia. Na rozpatrzenie wniosku trzeba nieco poczekać, a zazwyczaj jest to okres od jednego do dwóch miesięcy.

Oczywiście zawsze we wniosku o pozwolenie na broń należy określić na jaką broń dokładnie chcemy je uzyskać. Każda broń sportowa musi zostać dokładnie określona, a więc chodzi o rodzaj czy też model.

Szczegółowe informacje na temat licencji:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s