Jak wybrać właściwą amunicję do broni?

Zakup broni strzeleckiej szczególnie tej pierwszej jest zawsze ciekawym przeżyciem. Każdy kto marzy o zostaniu strzelcem, myśliwym czy po prostu posiadaczem konkretnej broni spełniając swoje marzenia czuje szczęście i zachwyt. Jednak nie zawsze trwa on długo, gdyż po zakupieniu karabinu, strzelby czy pistoletu okazuje się, że niezbędne jest także dokupienie innych akcesoriów. Bardziej obeznani w temacie z pewnością doskonale wiedzą co i jak należy zakupić by cieszyć się sprawną i dobrze funkcjonującą bronią. Jednak amatorzy lub osoby, które nie posiadają dużej wiedzy w tym temacie mogą napotkać pewne wątpliwości. Jednym z najczęstszych pytań jakie pojawiają się na tym etapie jest to jaki rodzaj amunicji pasuje do konkretnej broni, a także na co zdecydować się w tym zakresie. Poniżej przyjrzymy się zatem całej sprawie z bliska. Polecaną przez nas amunicją jest np. amunicja ggg .223 rem. fmj 55gr.

Przykładowa galeria amunicji ggg,223 :

Amunicja GGG 223 Rem – idealna do karabinów

Niezbędnym elementem karabinów jest amunicja, która dodatkowo musi być dobrze dopasowana do modelu posiadanej broni. Amunicja do karabinów może mieć różne właściwości, a to przekłada się na funkcje i wygodę wykorzystania. Nie bez znaczenia jest oczywiście także bezpieczeństwo. Podstawowym kryterium wyboru jest waga pocisku. W sklepach z asortymentem strzeleckim znaleźć można przeróżne rodzaje pocisków, które charakteryzują się właśnie różną wagą. Ale skąd wiedzieć jak ciężka amunicja sprawdzi się właśnie w przypadku konkretnego karabinu? Otóż można to zrobić bardzo łatwo na podstawie przeanalizowania jednego parametru. Chodzi tu o skok z bruździe lufy. Im taki skok jest mniejszy tym cięższy powinien być pocisk. Wagę pocisku fachowo podaje się w grainach. Przykładowa amunicja ggg .223 oraz amunicja ggg .223 rem. fmj 55gr sprawdzają się idealnie w karabinach o kalibrze .223, a waga pocisku wynosi w tym przypadku 55 grainów.

Odpowiednio dopasowana do danego modeli broni amunicja ma wpływ na technikę strzelania i możliwości. Dodatkowo ma to także wpływ na bezpieczeństwo. Warto wspomnieć, że rodzaj pocisków przekłada się także na inne aspekty. W praktyce wygląda to na przykład tak, że wspomniana wyżej amunicja ggg .223 umożliwia strzelanie z karabinu na odległość do 300m z dużą precyzją. Jeżeli, więc poszukuje się broni, która umożliwi dokładne strzelanie na odległości 100m, 200m czy 300m to takie rozwiązanie jest idealne. Właściwe dopasowanie amunicji jest niezwykle ważne, a jeżeli nie posiadamy zbyt dużej wiedzy na ten temat warto po prostu poprosić o poradę wyspecjalizowane w tym osoby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s