Pozwolenie na broń – jak uzyskać i co trzeba zrobić?

Posiadanie broni palnej to marzenie wielu mężczyzn, ale i kobiet. Jednak aby móc stać się właścicielem takiego przedmiotu w naszym kraju trzeba uzyskać stosowne pozwolenie. Inaczej grozi nam kara, która może nawet oznaczać pozbawienie wolności na określony czas. Wedle prawa o pozwolenie może ubiegać się każda pełnoletnia osoba jednak musi ona spełnić konkretne wymagania. Jakie? O tym poniżej. Z kolei w odpowiednie przyrządy takie jak broń i amunicja można wyposażyć się w sklepach internetowych np. https://sklep.eshot.pl

Film objaśniający jak uzyskać pozwolenie na broń:

Co musi zawierać wniosek do pozwolenia na broń?

Uzyskanie pozwolenia na posiadanie broni palnej trwa nieco czasu. Na pierwszy rzut oka sprawa wydawać może się prosta, ale w rzeczywistości wcale taka nie jest. Otóż każda osoba ubiegająca się o to musi spełnić szereg wymagań takich jak chociażby przejście badań psychologicznych czy lekarskich. Ogólnie jest przyjęte, że ubiegający się o pozwolenie musi być osobą pełnoletnią, która zamieszkuje na terenie Polski na stałe. Dodatkowo wymaga się by taka osoba posiadała pełną zdolność do czynności prawnych, a także uzyskała opinię Komendanta Komisariatu Policji ze swojego terenu zamieszkania. Osoby, które skazane zostały kiedykolwiek za przestępstwa umyśle nie mają szans w uzyskaniu pozwolenia na posiadanie broni. Podczas całego procesu ubiegania się o pozwolenie należy dopełnić szeregu czynności, które potwierdzą jak, dlaczego i po co dana osoba chce je uzyskać. Na pewnym etapie trzeba zatem opisać jaka broń wchodzi w ogóle w rachubę i w jakim celu potrzebne jest pozwolenie. Przykładowo osoba, która stara się o pozwolenie w celach łowieckich czy też sportowych musi przedstawić takie informacje we wniosku. Można także wspomnieć jaka dokładnie broń wchodzi w grę. Przykładowo może to być karabin oraz amunicja ggg .223, które pozwolą wykorzystać broń w określonym celu. To właśnie ten aspekt jest jednym z ważniejszych. Otóż broń, na którą można otrzymać pozwolenie może być wykorzystana w celach kolekcjonerskich, szkoleniowych, łowieckich, sportowych, a może także służyć jako ochrona mienia lub ochrona osobista. Wszelkie tego typu informacje muszą być zawarte we wniosku.

Przykładowe obrazy amunicji ggg .223:

Warto także wiedzieć, że każdy cel posiadania broni wiąże się z konkretnymi wymaganiami. Mogą to być dodatkowe zaświadczenia lekarskie lub wyjaśnienia. Co więcej, gdy w grę wchodzi na przykład wyżej wymieniony karabin łowiecki i amunicja ggg .223 rem. fmj 55gr wymagane jest także potwierdzenie, że posiada się w ogóle uprawnienia łowieckie. Jest to gwarancja, że broń wykorzystywana będzie w przyszłości właśnie w takich celach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s