Tikka czyli broń z Finlandii

Dobrze znanym dostawcą sztucerów dla myśliwych jest fińska firma Tikka. Broń tej firmy zyskała sobie znaczną renomę. Wpływ na to może mieć fakt, że firma produkuje broń myśliwską już od 1893 roku.

broń tikka Finlandia sztuccery

Pierwsza fabryka powstała w miejscowości Jyväskylä, jeszcze wtedy pod marką Tikkakoski. Szerszą historię tej firmy znanej myślimy jeszcze z pewnością Państwu przybliżymy.

Broń z Finlandii: Varmint oraz Lite

W pierwszym artykule poświęconym broni firmy Tikka chcielibyśmy Państwu przybliżyć charakterystykę dwóch modeli:

Sztucer Tikka T3X Varmint NS ST

Tikka T3x Varmint NS ST broń sztucer

 

Najważniejsza zaleta? Trwała, celna lufa. Model z powodzeniem jest wykorzystywany w terenie jak i na strzelnicy. Ten model broni charakteryzuje się dużą celnością, nawet na większych dystansach. Lufa tej broni jest typu wolno płynącego, więc wystrzeliwana amunicja nie traci na celności nawet, gdy strzelamy strzał po strzale. Występujące po strzale wibracje są bardzo dobrze eliminowane.

Sztucer Tikka T3x Lite NS

Tikka T3x Lite NS broń sztucer

Ekonomiczny sztucer o wyjątkowo niskiej wadze. Mimo niskiej ceny zadbano o podstawowe walory takie jak celność broni. Pływająca lufa skutecznie niweluje występujące po strzale wibracje. Magazynek ma pojemność od 3 do 4 jednostek amunicji.

Więcej o broni i amunicji…

To tyle gwoli krótkiego wstępu. Wkrótce dodamy również materiały filmowe, porównania cenowe i parametrowe oraz opinie użytkowników.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s