Gdzie i w jaki sposób przechowywać broń

Dla pasjonatów broni, przygoda z nią nie kończy się na samym jej kupnie, posiadaniu pozwolenia na broń. Jest mnóstwo rzeczy o jakie trzeba zadbać i pamiętać, decydując się na taką pasję. Przede wszystkim ważne jest jej czyszczenie, a przede wszystkim odpowiednie przechowywanie. Bo nie wystarczy tylko posiadać „zabawkę”, ale też odpowiednio się o nią troszczyć. Tylko jaką opcję wybrać. Jak transportować broń i ją przechowywać, kiedy jej nie używamy. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że musi ona być rozładowana, kiedy ją chowamy. Magazynek był osobno, a amunicja schowana w odpowiednim pudełku.

Sejf

Posiadający odpowiednie zabezpieczenia jest dobrym miejscem na przechowywanie. Jednakże nie zapominajmy o futerale na broń, żeby się nie niszczyła i nie kurzyła. To nie może być taki zwykły sejf, a specjalnie do tego przeznaczony i spełniający odpowiednie normy.

sejf na broń

Magazyn broni

To specjalne miejsce, gdzie ściany są odpowiednio dostosowane do przetrzymywania broni, a pomieszczenie spełnia specjalne normy bezpieczeństwa. Stosowany częściej w wojskach, policji niż w przypadku kolekcjonera czy pasjonata broni.

Gabloty dla kolekcjonerów, bądź specjalne szafy

Oczywiście także musi spełniać szereg norm, aby móc w nich przechowywać broń. Odpowiednia konstrukcja i możliwość przytwierdzenia do podłogi.
Najważniejszą rzeczą jaką muszą spełnić miejsca do przechowywania, to zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą i trafieniem broni w niepowołane ręce.

szafa na broń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s